Kontynuacja edycji konkursu “Jakie znasz zawody”

Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie zorganizował po raz kolejny konkurs plastyczny „Jakie znasz zawody?”. Do udziału zaproszono dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat oraz szkolnym klas 1-3 z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i

Czytaj dalej...

Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” dla Centrum Kształcenia Zawodowego w Krotoszynie

W miniony piątek, 10 listopada 2023 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, odbyła się uroczysta 66. sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego z okazji 25-lecia istnienia samorządu.

Sesja rozpoczęła się stwierdzeniem kworum przez przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego Juliusza

Czytaj dalej...

Wynagrodzenie młodocianych

Młodocianemu w okresie nauki zawodu oraz przyuczenia do wykonywania określonej pracy przysługuje wynagrodzenie obliczane w stosunku procentowym do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, obowiązującego od pierwszego dnia następnego miesiąca po ogłoszeniu przez Prezesa GUS.

Przeciętne wynagrodzenie

Czytaj dalej...

POKÓJ GROZY – POZNAJ MROCZNĄ STRONĘ RZEMIOSŁA

W ramach promocji rzemiosła Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie przy współpracy z organami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., zorganizował dla uczniów klimatyczny pokój grozy, z którego uczniowie musieli się wydostać rozwiązując zagadki ukryte w pomieszczeniu do

Czytaj dalej...