Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” dla Centrum Kształcenia Zawodowego w Krotoszynie

W miniony piątek, 10 listopada 2023 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, odbyła się uroczysta 66. sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego z okazji 25-lecia istnienia samorządu.

Sesja rozpoczęła się stwierdzeniem kworum przez przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego Juliusza Pocztę, następnie głos zabrał starosta krotoszyński Stanisław Szczotka. Kolejnym punktem spotkania było przystąpienie do wręczenia odznaczeń.

Na sesję zaproszono również naszych przedstawicieli, Prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej Karola Januszkiewicza, Starszego Cechu Rzemiosł Różnych Ryszarda Kostkę oraz dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Darię Szpurtacz. Dla nas również była to wyjątkowa sesja Rady Powiatu, jako iż działające przy Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie Centrum Kształcenia Zawodowego, otrzymało Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Odznaczenie odebrał Starszy Cechu Ryszard Kostka.

Jest nam niezmiernie miło, że doceniono starania i trud, jaki wkładamy w kształcenie młodych ludzi, których celem jest stanie się rzemieślnikami.

Dziękujemy całej kadrze Centrum za wkład wniesiony przede wszystkim w wykształcenie młodego pokolenia fachowców, jak i za przyczynienie się do uzyskania powyższego odznaczenia.