NOC ZAWODOWCÓW 2022 edycja 5.0 “Zawodowa MOC”

Przed nami piąta edycja Nocy Zawodowców – Zawodowa Moc, która odbędzie się na terenie całej Wielkopolski. W tym roku wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.

Uczniowie kl. 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz, p. kaliskiego, p. pleszewskiego, p. jarocińskiego, p. ostrzeszowskiego i p. krotoszyńskiego wezmą udział w Grze Zespołowej „ZAWODOWY EXPRESS”, która odbywać będzie się etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października.

W ramach Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonają zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić Nam 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

W wydarzeniu mogą wziąć udział Drużyny w składzie: 4 uczniów plus Opiekun. Drużyny do zabawy mogą zgłaszać nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, czy rodzice/opiekunowie do dnia 20 września 2022 roku.

ZGŁOŚ UDZIAŁ DRUŻYNY JUŻ DZIŚ  https://forms.gle/QG9jNXBc6e34xuja7

REGULAMIN WYDARZENIA  REGULAMIN NOCY ZAWODOWCÓW 2022

Finał NOCY ZAWODOWCÓW odbędzie się w piątek – 7 października w Hali Widowiskowo- Sportowej w Opatówku, gdzie poznamy zwycięskie DRUŻYNY. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji, pokazy zawodowców, a także niesamowite widowisko wizualne z użyciem laserów.

Celami inicjatywy są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 5.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Organizatorem Nocy Zawodowców jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Współorganizatorem jest m.in. Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, a partnerem wydarzenia jest Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie.

W razie pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Panią Małgorzatą Mikołajczyk, tel. +48 572-934-820, e-mail: m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.