V Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy

W środę, 6 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krotoszynie odbyły się V Targi Edukacyjne i Targi Pracy, które zorganizowało Starostwo Powiatowe – Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Krotoszynie. Podczas targów zaprezentowały się szkoły, firmy i instytucje, które współpracują ze szkołami. Na targach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej, Cechu Rzemiosł Różnych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego.

Uczniowie klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych w powiecie krotoszyńskim mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek ponadpodstawowych oraz firm z powiatu krotoszyńskiego.

Dla urozmaicenia, Powiatowy Urząd Pracy przygotował dla uczniów quizy, krzyżówki z nagrodami, a uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim zaprezentowali pokaz musztry.