Uroczystość Świętego Józefa – Zawierzenie Świętemu Józefowi Rzemieślników i Rodzin

We wtorek 19 marca, społeczność rzemieślników wzięła udział w mszy świętej-uroczystości Świętego Józefa, która tradycyjnie odbyła się w Bazylice Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.

Św. Józef był prawdziwą głową Świętej Rodziny. Choć pochodził z królewskiego rodu Dawida, był zwyczajnym rzemieślnikiem, który utrzymywał siebie i swoich bliskich z ciężkiej fizycznej pracy w drewnie, metalu czy też kamieniu. Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Obecnie jest opiekunem – patronem Kościoła powszechnego.

Na zakończenie uroczystości, poświęcono relikwiarz Błogosławionej Rodziny Ulmów, który został umieszczony na stałe na klęczniku przed ołtarzem z wizerunkiem św. Józefa, a następnie złożono akt zawierzenia Rzemieślników oraz Rodzin pod opiekę św. Józefa.

Po uroczystości, proboszcz w imieniu Prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej, Karola Januszkiewicza oraz sekretarza Michała Łyskawy zaprosił zebranych na poczęstunek.