Tegoroczna impreza integracyjna rzemieślników za nami

Jakiś czas temu, podczas jednego ze spotkań środowiskowych padła propozycja zorganizowania spotkania integracyjnego dla rzemieślników zrzeszonych w krotoszyńskim Cechu. 21 maja tego roku na strzelnicy Bractwa Kurkowego, zorganizowano spotkanie połączone z I Turniejem Strzeleckim Rzemiosła Krotoszyńskiego. Mimo niesprzyjającej pogody, zjawiło się sporo osób, bo ok. 50 rzemieślników.

Rozpoczęliśmy od turnieju. W kategorii mężczyzn I miejsce zdobył Lech Adamiak, II miejsce Aleksander Duczmal, III miejsce Krzysztof Maciaszek. W kategorii kobiet I miejsce zajęła Daria Szpurtacz, II Patrycja Puźniak, III miejsce Joanna Rosik. W kategorii rywalizacji płci nie było wielkiego zaskoczenia, wygrali Panowie, a najwięcej punktów zdobył Pan Lech Adamiak. Puchary i nagrody wręczali Starszy Cechu Ryszard Kostka, Dyrektor Daria Szpurtacz oraz Maciej Błażejewski.

Przy tej okazji pracownice biura Cechu, chciały odznaczyć w nieco innej kategorii dwóch rzemieślników, Eugeniusza Grześkowiaka oraz Stanisława Gdynię. A odznaczenia przyznano w kategorii Palacz roku 2022. Może nie każdy z Państwa wie, ale sytuacja związana ze wzrostem cen gazu, zmusiła nas z początkiem roku do zmiany sposobu ogrzewania budynku i z bezinteresowną pomocą ruszyli Panowie, za co dziękujemy.

Po turnieju przeszliśmy do biesiady i rozmów. Catering oraz obsługę kelnerską, przygotowała dla nas Szkoła Ponadpodstawowa nr 2 w Krotoszynie. W pyszne placki i chleby zaopatrzyli nas Piekarnia Wieczorek oraz Michał Łyskawa. DJ’em tego wieczoru był Eugeniusz Grześkowiak, wsparcia technicznego udzielił Stanisław Gdynia.

Dzięki pracy zespołowej udało nam się zorganizować miłe spotkanie. Z głosów płynących od rzemieślników obecnych na spotkaniu, wiemy już, że czeka nas przygotowanie kolejnej takiej imprezy.

Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej za współorganizowanie tej imprezy, Bractwu Kurkowemu za użyczenie nam swojego obiektu, Szkole Ponadpodstawowej nr 2 w Krotoszynie za pyszne potrawy i miłą obsługę wydarzenia, a wszystkim rzemieślnikom zaangażowanym w przygotowanie spotkania, jeszcze raz wielkie dzięki za udzielone wsparcie pracownicom biura.