POKÓJ GROZY – POZNAJ MROCZNĄ STRONĘ RZEMIOSŁA

W ramach promocji rzemiosła Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie przy współpracy z organami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., zorganizował dla uczniów klimatyczny pokój grozy, z którego uczniowie musieli się wydostać rozwiązując zagadki ukryte w pomieszczeniu do momentu znalezienia klucza. Do zabawy zgłosiło się początkowo 5 zespołów, ale wieści o naszej wizycie się rozeszły i przez nasz pokój finalnie przeszło 10 grup. Atrakcja była czynna przez dwie godziny, a zwieńczeniem było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a także poczęstunek dla uczestników. Naszym celem była promocja rzemiosła wśród młodzieży oraz pokazanie, że rzemiosło nie tylko ciężko pracuje, ale jest tu miejsce także na spontaniczność i dobrą zabawę. Z reakcji młodzieży wnioskujemy, że był to dobry początek i będziemy kontynuować tą formę aktywności w przyszłości.