PODSUMOWANIE DRUGIEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ „RZEMIEŚLNICY DZIECIOM”

Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie rok temu zapoczątkował akcję charytatywną skierowaną do Domu Dziecka w Górze. Widząc jaką wspaniałą wspólnotę tworzą opiekunowie i mieszkające tam dzieci, Zarząd postanowił i w tym roku wesprzeć ich placówkę. Znając ogrom potrzeb domu, zaangażowano zrzeszonych rzemieślników do pomocy. Udało się zebrać prezenty dla wszystkich dzieci oraz sprzęt AGD potrzebny na co dzień. W sumie przekazano 27 prezentów dla dzieci, paczki z grami, chemią i słodyczami,  vouchery na okulary korekcyjne oraz dużą zamrażarkę, odkurzacze, gofrownice, opiekacz i robot kuchenny. To wszystko przedstawiciele Zarządu Cechu z pracownicami biura oraz św. Mikołajem-Prezesem Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej w przebraniu, dostarczyli do domu dziecka jeszcze przed świętami. Mieszkańcy domu odwdzięczyli się zaśpiewaną kolędą, szerokimi uśmiechami oraz pisemnym podziękowaniem za okazane wsparcie. Sądząc po rosnącym zaangażowaniu naszych Rzemieślników, akcja na pewno wejdzie do stałego kalendarza wydarzeń w Cechu i są plany na rozszerzenie wsparcia.