Odszedł od nas Józef Januszkiewicz

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 20.11.2020 zmarł Józef Januszkiewicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie, Prezes Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej.

Uroczystość pogrzebowa została zaplanowana na 25 listopada na godzinę 11:00 i odbędzie się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia NMP w Sulmierzycach.

Józef Januszkiewicz był Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie od 1991 r, w przyszłym roku obchodziłby 30 lecie. Starszy Cechu, Józef Januszkiewicz został wybrany w 2011 Prezesem Izby Rzemieślniczej w Kaliszu oraz został powołany do Komisji Dialogu. W 2015 r. z jego inicjatywy powołano Krotoszyńską Izbę Rzemieślniczą, a jej prezesem został właśnie On. Był też jednym z założycieli Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Przez trzy kadencje był radnym Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Należał do Towarzystwa Miłośników Ziemi Sulmierzyckiej. W listopadzie 2017 r został Honorowym Obywatelem Miasta Sulmierzyce. W przeszłości był odznaczony: Honorową Odznaką Rzemiosła, Odznaką Rzemiosła Kaliskiego, Platynowym Medalem im. Kilińskiego, Złotym Medalem im. Kilińskiego i Srebrnym Medalem im. Kilińskiego, Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Szablą im. Kilińskiego, która jest najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym.