I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rzemiosła Krotoszyńskiego

W sobotę 18 stycznia 2020 roku w hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rzemiosła Krotoszyńskiego. Organizatorami zawodów były Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza i Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK, a partnerami Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, KS Krotosz oraz ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Turniej miał na celu popularyzację tenisa stołowego, umożliwienie pasjonatom porównania swoich umiejętności, integrację dzieci i dorosłych poprzez aktywne spędzenie wolnego czasu. W szranki mogli stanąć amatorzy oraz zawodnicy występujący w IV i V lidze.

Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach. Na turnieju pojawiła się ponad setka zawodników – nie tylko z naszego powiatu, ale także z innych stron, jak choćby z Milicza, Ostrzeszowa, Ostrowa Wlkp. czy Międzyborza.

W kategorii młodzików zwyciężył Miłosz Kołodziejski (UKS Impuls Zduny), wyprzedzając Michała Waleńskiego i Cezarego Żmijewskiego (obaj z Milicza). W zmaganiach juniorów pierwsze miejsce zajął Mikołaj Nawrot (Milicz), drugi był Kacper Waszyński (LKS Spółdzielca Kobylin), a trzeci Jakub Kaczmarek (LKS Spółdzielca).

Wśród seniorów najlepszy był Piotr Klimek (Zenit Międzybórz), a na kolejnych pozycjach znaleźli się Bartosz Lewek (UKS Piast Ostrzeszów) i Tomasz Spławski (LKS Wysocko Wielkie). W grupie oldbojów triumfował Rafał Pokusiński (UKS Piast Ostrzeszów), a za nim uplasowali się Sławomir Grzelski (KS Krotosz) i Robert Wachowiak (LKS Spółdzielca). Najlepszym weteranem okazał się Jacek Waskowski (Poznań), druga lokata przypadła Józefowi Lewkowi (UKS Piast Ostrzeszów), a trzeci był Jerzy Przygoda (UKS Piast Ostrzeszów).

W kategorii młodziczek zwyciężyła Emilia Woźniak (LKS Spółdzielca), która wyprzedziła Sandrę Murawską (Milicz) i Oliwię Rząsę (Milicz). W rozgrywkach seniorek pierwsze miejsce zajęła Klaudia Wachowiak (LKS Spółdzielca), na drugiej lokacie uplasowała się Dominika Szczotka (LZS Błyskawica Bożacin), a na trzeciej Honorata Dąbrowska (Kobierno).