5 lat działalności CWRKDiZ w Kaliszu

W miniony piątek, 1 kwietnia 2022 roku, Centrum obchodziło jubileusz 5 – lecia swojej działalności na terenie Południowej Wielkopolski. Do auli Akademii Kaliskiej zjechali zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej, Prezes Karol Januszkiewicz oraz Dyrektor Daria Szpurtacz. W piątkowym jubileuszu Centrum wzięły udział jednostki współpracujące oraz przyjaciele Centrum. Życzeniom oraz podziękowaniom nie było końca.

Centrum wraz z jednostką z Poznania powstało jako pierwsze na mapie Wielkopolski w 2017 roku. Propaguje edukację zawodową, aktywizuje młodzież, współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami, rzemiosłem i szkołami w ramach praktyk i staży, wspiera uczniów oraz ich rodziców w ramach doradztwa zawodowego, a także w ramach planowania i rozwoju kariery młodych osób.

– Wielkopolska to nasza przedsiębiorczość, to nasza pracowitość, to nasze branie spraw w swoje ręce, z czego jesteśmy dumni. Południowa Wielkopolska ma też swoją specyfikę i swoje zasługi nie tylko dla regionu, ale dla Polski i Europy w tym zakresie. Wiemy o tym, że szkolnictwo zawodowe należy szanować – powiedziała Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Temu szkolnictwu należy przywracać właściwą rangę, bo bez rzemieślników, bez ludzi, którzy wykonują pracę własnymi rękoma i własnymi umysłami, nie będziemy się mogli dalej rozwijać.

Podczas spotkania wielokrotnie padało słowo „dziękuję”. Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu zwracała uwagę na zaangażowanie wielu osób i instytucji we współtworzenie tego sukcesu, nie pomijając pracy całego zespołu.

Atmosferę gali uświetniła swoim występem Alicja Brąszewska, młoda kaliska piosenkarka z Talent Studio, uczestniczka The Voice Kids. Nie zabrakło urodzinowego tortu i zwiedzania nowej siedziby Centrum przy ul. Nowy Świat 13.