W środę w  Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej odbyło się spotkanie  informacyjne z rzemieślnikami na temat zmian w przepisach ubezpieczeniowych oraz skarbowych. Uczestniczył w nim Jan Mosiński – poseł RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, organizator i pomysłodawca spotkania, Pan Józef Januszkiewicz – prezes Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej oraz Andrzej Skrzypczak – kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Krotoszynie.

W spotkaniu udział wzięli Donata Szopińska-Frąszczak z oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wlkp. oraz przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Parlamentarzysta stwierdził, że Pan premier Morawiecki ma wiedzę o istocie  rzemiosła, ale uważa, że należałoby przybliżyć władzom pojawiające się problemy rzemieślnicze. Pojawił się pomysł  aby przenieść  doświadczenia z Krotoszyna i rozpocząć cykl spotkań informacyjnych z rzemieślnikami na terenie okręgu kalisko-leszczyńskiego.

Rozmawiano m.in. o przepisach ZUS dotyczących małych zakładów przemysłowych i firm jednoosobowych, o podatku od działalności gospodarczej,  przepisach skarbowych oraz udogodnieniach dla mikroprzedsiębiorców.

zobacz zdjęcia