W dniu 22 sierpnia odbyła się gala wieńcząca projekt: „Projekt Wspierania Przedsiębiorczości , Społeczna Odpowiedzialność Biznesu wielkopolskiego rzemiosła”, którego liderem był Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie. W uroczystości bali udział rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych oraz zaproszeni goście .

Coraz więcej wielkopolskich firm podejmuje działania w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu. Powstają też kolejne projekty, które mają rozpowszechniać tę ideę.

W ramach projektu „ Projekt Wspierania Przedsiębiorczości , Społeczna Odpowiedzialność Biznesu wielkopolskiego rzemiosła” odbył się cykl konferencji, a także przeprowadzono kampanię informacyjno - promocyjną. Powstał również szereg artykułów promujących ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu w wielkopolskiej prasie.

W ramach projektu „Projekt Wspierania Przedsiębiorczości, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu szansą dla Małych i Średnich przedsiębiorstw” przeprowadziliśmy kampanię promującą wdrażanie społecznie odpowiedzialnego biznesu ze szczególnym naciskiem na Zarządzanie Różnorodnością. Kampania miała na celu:

• Po pierwsze, przekonanie przedstawicieli wielkopolskich małych i średnich firm do wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju w swoich przedsiębiorstwach.

• Po drugie, dostarczenie sektorowi Małych i Średnich przedsiębiorstw wiedzy i dobrych praktyk w tym zakresie.

• Po trzecie, przełamanie stereotypów, które wpływają na brak lub nieefektywne wykorzystanie zarządzania różnorodnością.

W czasie trwania kampanii promocyjnej rozpowszechniliśmy ideę Społecznej Odpowiedzialność Biznesu

• Na ulicach wielkopolskich miast dzięki bilbordom

• Na małym ekranie - stworzyliśmy spot reklamowy emitowany w TVP Info na terenie Wielkopolski.

• Na falach eteru dzięki reklamie radiowej i debatom sponsorowanym w Radio Merkury.

• Wśród czytelników prasy – na łamach Głosu Wielkopolskiego.

• W Internecie na portalach Gazeta.pl, Wyborcza.biz i Gazeta.praca.pl

• Dzięki współpracy z mediami. Wysłaliśmy informacje prasowe do ponad pięćdziesięciu dziennikarzy z całej Wielkopolski.

Dzięki tym wszystkim działaniom o społecznej odpowiedzialności biznesu usłyszały setki i tysiące Wielkopolan. To świadczy o dużym sukcesie naszej inicjatywy!